Zdjęcie Pisma Świętego. Obrazek ilustracyjny.

Zapraszamy do udziału w konkursie „Książka mówi”. Mottem konkursu są słowa Jana Pawła II – Zadaniem każdego człowieka jest być twórcą własnego życia: człowiek ma uczynić z niego arcydzieło sztuki.

Konkurs jest skierowany do uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych oraz do szkół średnich z terenu województwa Łódzkiego.

Konkurs trwa od 14.09.2020 do 30.11.2020 i podzielony jest na 3 etapy – szkolny, rejonowy oraz wojewódzki.

Celem Konkursu jest rozwijanie czytelnictwa przez zainteresowanie i poznanie twórczości Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II, upowszechnianie jego myśli, rozważań na uniwersalne tematy takie jak życie, śmierć, wiara, moralność, sztuka, poezja, teatr, przyjaźń, miłość, rodzina, wolność, solidarność, patriotyzm, Ojczyzna – w roku upamiętniającym Wielkiego Polaka.

Organizatorem Konkursu jest Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach przy współpracy Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Łodzi, Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim i Biblioteki Pedagogicznej w Sieradzu.

Do pobrania: Regulamin konkursu

Deklaracja dostępności

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego © 2020

Rok Papieski Łódzkie